News

teaua Rangers - Miskolci JJSE 1-5

Un meci frumos dar un scor dur: Steaua Rangers - Miskolci JJSE 1-5 (0:0, 0:2, 1:3)

22 noiembrie 2010 (9196 afisari)
Steaua Rangers a pierdut cu 1-5 duminica, 21 noiembrie, in fata celor de la Miskolci JJSE. Scorul nu reprezinta tocmai ce a fost pe gheata. Cei care au fost la patinoar au vazut o partida de angajament, in care tinerii nostri au dat o replica excelenta unei echipe puternice si experimentate, de la inceputul si pana la sfarsitul partidei.
Steaua Rangers – Sapa Fehervar: 5-2

Mobilizare exemplara si un meci de zile mari: Steaua Rangers – Sapa Fehervar: 5-2

20 noiembrie 2010 (12365 afisari)
Steaua Rangers a facut aseara un meci excelent in Liga Mol. Ambitie, motivatie, daruire, sunt doar cateva dintre calitatile aratate de militari in aceasta partida.

Meci cu final (ne)asteptat!

18 noiembrie 2010 (8308 afisari)
Meciul de aseara nu a fost unul stralucit. Am pierdut cu 2-8 in fata Ciucului (0-3, 0-3, 2-2), la capatul unei partide pline de duritati, in care nervii au cedat spre final, ducand la batai pe gheata si in afara ei, eliminari si suspendari.
Ana Maria Branza1

Moment de reculegere la începutul meciului in aceasta seara

17 noiembrie 2010 (14298 afisari)
La inceputul meciului de astazi, 17 noiembrie, ora 19.00, programat in cadrul Ligii MOl, echipele Steaua Rangers si HSC Csikszereda vor tine un moment de reculegere in memoria regretatului Ilie Savu - unul dintre fondatorii clubului militar CCA si adevarat parinte al stelismului mai bine de jumatate de secol.
steaua-miercurea ciuc

Steaua Rangers - HSC Miercurea Ciuc, scor 2-7, în derby-ul României la hochei

08 noiembrie 2010 (15541 afisari)
HSC Miercurea Ciuc a învins pe Steaua Rangers Bucureşti cu scorul de 7-2 (3-0, 2-1, 2-1), duminică seara, pe patinoarul ''Mihai Flamaropol'' din Capitală, într-un meci care a contat pentru Campionatul Naţional de hochei pe gheaţă şi Liga Mol.
rangers-fenestela

Steaua Rangers - Fenestela Braşov 2-4

27 octombrie 2010 (12537 afisari)
Hocheiştii de la Steaua Rangers nu au mai reuşit să cîştige după cîteva victorii senzaţionale obţinute după ce au întors rezultatul. Rivalii de la Sport Club Municipal Braşov au cîştigat cu 4-2, chiar pe Patinoarul Mihai Flamaropol.
steaua-dabdocler

Rezumat: Steaua Rangers - Dab Docler 6-5

11 octombrie 2010 (8177 afisari)
Steaua Rangers a câştigat cu 6-5 meciul cu Dab Docler jucat pe Patinoarul Flamaropol. În minutul 19, maghiarii conduceau cu 4-1.
steaua-vasas

Steaua Rangers a pierdut meciul cu Vasas , 4-5

09 octombrie 2010 (8293 afisari)
Aseara s-a disputat pe Patinoarul Flamaropol din Bucuresti partida dintre Steaua Rangers si Vasas Budapesta Stars in cadrul Ligii MOL. In prima repriza, Steaua a primit rapid gol in minutul 1 al partidei, insa Lupascu a reusit sa restabileasca egalitatea in minutul 8. Steaua a primit din nou gol in dubut (minutul 2 al reprizei secunde), insa Lupascu a reusit din nou sa echilibreze tabela in minutul 25.
steaua_fenestela03.10.2010

Steaua - victorie dramatică împotriva Braşovului

04 octombrie 2010 (14102 afisari)
Steaua Rangers a învins dramatic, cu 3:2, după lovituri de departajare, SCM 68 Fenestela Braşov, într-unul din cele mai interesante meciuri ale etapei. Întâlnirea a contat atât pentru Liga MOL, cât şi pentru campionatul intern.
fenestela-steaua

Rezumat SCM Braşov - Steaua Rangers 5-4

22 septembrie 2010 (12531 afisari)
Steaua Rangers s-a bătut pînă în ultima secundă pentru un egal cu Sport Club Municipal Braşov. În direct la GSP TV, militarii au fost conduşi cu 5-0. Au înscris patru goluri şi au pierdut la limită